Krok po kroku

LOGO-nowe

Jak przebiega wizyta w Poradni Genetycznej?

 Poniżej zamieszczamy prosty opis, który pozwoli Państwu zapoznać się z przebiegiem wizyt
w Poradni Genetycznej GENOS.

1. JAK ZAPISAĆ SIĘ DO PORADNI GENETYCZNEJ?

Aby zapisać się do poradni genetycznej w ramach NFZ, należy uzyskać od lekarza pierwszego kontaktu skierowanie do poradni genetycznej na poradę i diagnostykę. Można także zapisać się na płatną konsultację i wówczas skierowanie nie jest wymagane.

2. WYZNACZENIE TERMINU KONSULTACJI

Termin wizyty ustala się telefonicznie pod nr tel. +42 611 63 11 (w Łodzi) oraz +48 823 14 47 lub +48 698 931 312 (w Strońsku). Rejestracja działa od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00. Pacjenci umawiani są na konkretny dzień i godzinę.

3. WIZYTA W PORADNI GENETYCZNEJ GENOS

Podczas jednej wizyty w naszej poradni odbywa się spotkanie z lekarzem genetykiem oraz pobranie materiału na zlecone przez niego badania. Większość badań nie wymaga żadnego przygotowania ze strony pacjenta.

4. WYNIK BADANIA

Wyniki badań genetycznych rutynowo wydawane są przez lekarza podczas kolejnej wizyty (w ramach tego samego skierowania). W wyjątkowych sytuacjach jest możliwa konsultacja telefoniczna oraz wysłanie wyników listem poleconym. O czasie oczekiwania na wynik informuje lekarz podczas pierwszej wizyty, po uzyskaniu kompletu wyników wysyłamy informację smsem i/lub e-mailem do pacjenta.