Krok po kroku

LOGO-nowe

Jak przebiega wizyta w Poradni Genetycznej?

 Poniżej zamieszczamy prosty opis, który pozwoli Państwu zapoznać się z przebiegiem wizyt
w Poradni Genetycznej GENOS.

1. JAK ZAPISAĆ SIĘ DO PORADNI GENETYCZNEJ?

Aby zapisać się do poradni genetycznej w ramach NFZ, należy uzyskać od lekarza pierwszego kontaktu skierowanie do poradni genetycznej na poradę i diagnostykę. Można także zapisać się na płatną konsultację i wówczas skierowanie nie jest wymagane.

2. WYZNACZENIE TERMINU KONSULTACJI

Termin wizyty ustala się telefonicznie pod nr tel. +42 611 63 11 (w Łodzi) oraz +48 823 14 47 lub +48 698 931 312 (w Strońsku). Rejestracja w Łodzi działa w następujących godzinach: pon., wt. 13:00-20:00, śr., czw., pt. 9:00-16:00. Rejestracja w Strońsku pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00. Pacjenci umawiani są na konkretny dzień i godzinę.

3. WIZYTA W PORADNI GENETYCZNEJ GENOS

Podczas jednej wizyty w naszej poradni odbywa się spotkanie z lekarzem genetykiem oraz pobranie materiału na zlecone przez niego badania. Większość badań nie wymaga żadnego przygotowania ze strony pacjenta.

Stan epidemiczny wymusił wprowadzenie teleporad, których celem jest zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie koronawirusa. Z wizyty na odległość mogą skorzystać wyłącznie pacjenci płatni oraz kontynuujący opiekę w naszej poradni. Więcej informacji na temat teleporad można uzyskać tutaj: PORADNIK DLA PACJENTÓW KORZYSTAJĄCYCH Z TELEPORAD.

4. WYNIK BADANIA

Wyniki badań genetycznych rutynowo wydawane są przez lekarza podczas kolejnej wizyty (w ramach tego samego skierowania). W wyjątkowych sytuacjach jest możliwa konsultacja telefoniczna oraz wysłanie wyników listem poleconym. O czasie oczekiwania na wynik informuje lekarz podczas pierwszej wizyty, po uzyskaniu kompletu wyników wysyłamy informację smsem i/lub e-mailem do pacjenta.